למידע והזמנות 1-800-900-500

(0 item) - 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

 

לייזר רך (LLLT)

 

לייזר רך LLLT

בעולם המערבי זה נקרא LLLT – Low Level laser therapy, ואצלנו זה טיפול פוטו-תרפי בלייזר רך.

פוטו תרפיה עושה שימוש בלייזר בעל עצימות נמוכה (לייזר קר) ודיודות פולטות אור (LED) בטווח אורכי הגל של האור האדום הנראה והבלתי נראה על מנת לטפל בדלקות, להקל על כאבים, להפחית נפיחות ולטפל בתאים ורקמות פגועות.

לייזר הוא בראש ובראשונה מקור אור מתוחכם, בעל תכונות פיזיקליות מיוחדות. לעומת האור הרגיל שאנו מכירים, הלייזר הינו אנרגיית אור ממוקדת, באורכי גל שונים. לייזר קר (נקרא גם לייזר רך) הוא לייזר בעוצמות נמוכות, עדין ובטוח, בעל סגולות ריפוי, משפיע באופן חיובי ביותר על הרקמות בגופנו, ולכן הלייזר הקר נפוץ במיוחד ברפואה.

לייזר רך אינו מייצר חום ואינו חורך. הוא מרפא באמצעות אור, מה שהופך אותו לאמצעי ריפוי מהיר ללא כל סיכון או תופעות לוואי. למעלה מ-3,000 מחקרים מדעיים שנערכו בשנים האחרונות לגבי כוח הריפוי של הלייזר נמוך העוצמה מצביעים בבירור על הצלחה גדולה, ללא ניתוחים, ללא הרדמה וללא תרופות.

טכנולוגיית לייזר רך טיפולי, הידועה גם כפוטו-תרפיה או לייזר קר, משתמשת בקרני לייזר בעוצמה נמוכה כדי להקל על כאב ולהפחית את הדלקת הנגרמים מרקמה פגועה.

טיפול לייזר רך הוא לא טיפול שהתגלה לאחרונה. הטכניקה התגלתה ונוסתה כבר בשנות השישים של המאה העשרים וישנם אלפי מחקרים שפורסמו ומתעדים את השפעותיה במגוון רחב של יישומים רפואיים ווטרינרים.
מומחים בתחום הבריאות ברחבי העולם משתמשים בלייזר רך לטיפול בחולים הסובלים ממגוון של מצבי כאב אקוטיים וכרוניים.

 

לייזר רך מסייע במקרים של:

  • הקלה על כאבי שרירים ומפרקים
  • ריפוי מהיר
  • הפחתת נפיחות
  • הרפיה של שרירים כדי להקל על התכווצויות
  • שיפור הפונקציונליות וניידות
  • הקלה על נוקשות

חלקיקי אור הלייזר, הידוע בשם פוטונים, חודרים לתוך הרקמה דרך העור לעומק ספציפי התלוי באורך הגל. בדרך כלל, מכשירי לייזר רך משתמשים באורכי גל שבין 600 ננומטר ל-1000 ננומטר.
שלא כמו לייזר כירורגי, עוצמת הלייזר הרך אינה מספיק גבוהה כדי לייצר חום, כך שאינה יכולה לצרוב או לחמם את העור.

בשונה מלייזרים "חמים" המוכרים לנו מתחומי רפואה שונה – הסרת שיער, הסרת משקפיים וכו', לייזר "רך" אינו מייצר חום ועל כן הוא בטוח לשימוש ואינו פוגע ברקמות העור ובתאי הגוף.

הטיפול בלייזר רך הוא טיפול טבעי המתבצע באמצעות מכשירים בעוצמות שונות ובאורכי גל שונים. מינון הטיפול נקבע על פי אופי הבעיה הרפואית וסוג הלייזר הנדרש לטיפול בה. הטיפול מתמקד בהעברת חלקיקי אור, הביו פוטונים אל תוך הרקמות והתאים. הם גורמים לתהליכים כימיים בגוף היוצרים חלוקה טובה יותר של התאים ולהתחדשותם. הטיפול בלייזר גורם להפרשת הורמונים, ליצירת כל סוגי התאים, כגון: תאי סחוס, תאי עצם, תאי שריר, תאי גיד, וכו', לזרימת דם משופרת, לחיזוק המערכת החיסונית ולספיגת סידן יעילה בתאים. כל אלה הופכים את הטיפול בלייזר רך לפתרון טבעי לבעיות רפואיות רבות. ככל שאורך הגל גבוה יותר, החדירה לרקמה עמוקה יותר ועשויה להגיע לחמישה ס"מ ברקמה רכה. עומק החדירה נקבע על ידי אורך הגל של הלייזר מחקר שנערך באוניברסיטת טוקיו עקב במשך 13 שנה אחרי 12 אלף מטופלים והצביע על 82% של ריפוי בבעיות אורתופדיות ובבעיות כלי דם וכיבים.

מחקרים רבים נוספים שפורסמו בעיתונות המקצועית המובילה בעולם מדווחים כולם על תוצאות חיוביות ביותר בטיפול בלייזר בעוצמה נמוכה לעומת הטיפולים הקונבנציונאליים (התרופתיים והכירורגיים). המרפאות המובילות ברחבי העולם, בתי החולים ואוניברסיטאות בוחרות בלייזר רך כאמצעי ריפוי בעל סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד.

Handy Cure  הוא מכשיר לייזר רך המשלב פולסים של לייזר רך, פולסים של גלי אור אינפרא אדום, אור אדום גלוי ושדה מגנטי סטטי.

 

טיפול בלייזר רך :סופר פולס (Super Pulse) לעומת לייזר רציף

ישנן מספר דרכי פעולה שונות של אור הלייזר: גל רציף, פולס מאופנן וסופר פולס. דיודות הגל הרציף פולטות אנרגיית לייזר רציפה עם תפוקת חשמל קבועה לכל משך הפעולה. דיודות פולס מאופנן יוצרות פולס על ידי חיתוך הקרן, או הפיכת הלייזר לסירוגין במרווחי זמן קבועים. דיודות סופר פולס פולטות סדרה (תדר) של קרניים עם אמפליטודה גבוהה בזמן קצר מאוד (בדרך כלל 100 עד 200 ננו-שניות).

לייזרים 'סופר פולס' עשויים מדיודה גליום ארסניד (GaAs) ומשתמשים באורך גל מסוים של 904-905nm. אורכי גל מסוימים אלה ידועים כמועילים לחדירה אפקטיבית.

לייזרי גל רציף עשויים דיודה גליום ארסניד האלומיניום (GaAlAS) ובדרך כלל משתמשים באורכי גל ברמות נמוכות של 800nm.

בהשוואה ללייזר גל רציף (עם פרמטרים דומים), לייזר 'סופר פולס' יעיל יותר בחדירה לתוך הרקמה בזכות מיקוד אנרגיית האור המועברת בכוח שיא גבוה מאוד (25-100 ואט) אך בפולס קצר מאוד (100-200 ננו-שנייה) ועוצמה ממוצעת נמוכה.

כדי להגיע לרקמה בצורה יעילה, גל 'סופר פולס' 904-905nm, נחשב אופטימלי. במחקר (1) שבדק את חדירת העור של אנרגיית אור לייזר רך מסוג 'סופר פולס' לעומת גל לייזר רציף, נמצא כי החדירה של אנרגיית אור 'סופר פולס' ברמה של 904nm קלה יותר פי 2-3 בהשוואה לגל רציף בעוצמה של 810nm.

 

יתרונות של לייזר רך מסוג 'סופר פולס'

  • חדירה אפקטיבית: לייזר 'סופר פולס' ברמה הנמוכה משיג חדירה יעילה יותר (1) של אנרגיית אור בשל שיאי עוצמה גבוהים מאוד ומשך פולס קצר מאוד.
  • פעולה מהירה: טיפול בלייזר רך 'סופר פולס' השפעה מהירה, בהשוואה לייזר רך רגיל עם אותה העוצמה.
  • אין חימום: משך הזמן קצר מאוד של הפולסים משמעותו שאין אפקט תרמי, כך שהמטופל אינו חש בחום.

 

handy cure s

אורך גל הלייזר - 905 ננו מטר

אורך גל אינפרה אדום - 875 ננו מטר

אורך גל אדום - 635 ננו מטר