למידע והזמנות 1-800-900-500

(0 item) - 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

 

שיטות טיפול בכאב

"הכאב הזה מוציא אותי מדעתי"..

מנגנון הכאב הינו מערכת הגנה גופנית חשובה ביותר שהופכת לעיתים קרובות מידי למקור סבל קבוע עבור הרבה אנשים ברחבי העולם.

כולנו חשים כאב או לפחות חוסר נוחות במספר מקומות שונים בגוף וזאת בכל רגע נתון. כאב יכול לנבוע ממכה שקיבלנו, ממנח לא נכון של הגוף, מחלה כל שהיא, אלרגיה וכן סיבות רבות אחרות. הכאב הינו תחושה סובייקטיבית המתעוררת כתוצאה מתגובת חלק ספציפי של מערכת העצבים הקשור לכאב. כולנו מודעים לכך שמופיע כאב חד לאחר חבלה גופנית, שחיקה או מכה יבשה. לכאב זה קוראים "כאב אקוטי" וזה נוטה לעבור בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף. הכאב החד בא לידי ביטוי עם תופעות של עווית בפנים, חיוורון ובמקרים חריפים אפילו הקאות.

עם זאת, לעיתים הכאב האקוטי הופך לכאב כרוני והכוונה לכאב מתמשך. עד לפני שנים לא רבות התייחסו לכאב כסימפטום. עם הזמן התברר שהכאב הינו בעיה בפני עצמה וזאת הופכת לכרונית כאשר לא מטפלים בזמן וכראוי במקור שמחולל את הכאב. כאב כרוני יכול להופיע בכל רמת סבל ועלול להשפיע משמעותית על איכות החיים, לעורר דיכאון עד לכדי נפשית לאורך זמן.

שיטות טיפול בכאב

חמישים גוונים של כאב

בעולם הרפואה מקובל לחלק את הכאב הכרוני למספר סוגים שונים:

  • מעורבות איברים ורקמות – כאבים שריריים, כאבי פרקים, כאבי עצמות, כאבים באיברים פנימיים (כאב ויסצריאלי), כאב איסכמי (חולשה באספקת דם לאזורים מסוימים) וכן כאב ניורופטי במסלולים עצביים.
  • האזור הפגוע במערכת העצבים - קיימות 3 נקודות שבהן עלול להתרחש כאב במערכת ההולכה העצבית: אזור הקולטנים של מערכת העצבים הפריפרית, אזור מערכת העצבים המרכזית האחרית להעברת המידע למוח וכן אזור קליטת המידע העצבי במוח. על פי חלוקה זאת כאב רגיל הנובע מחבלה מכונה כאב ניצוצפטיבי ומקורו בפגיעה בקולטני הכאב. כאב נאורופטי מקורו במערכת העצבים הפריפרי וכאב נאורופטי מרכזי שמקורו במערכת העצבים מרכזית או המוח.
  • חלוקות נוספות – קיימת גם חלוקות על פי סוגי התסמונות כמו מגרנות וכן על פי מעורבות המערכת הסימפטטית.

לשיחת ייעוץ בנושא טיפול בכאבים השאירו פרטים!

שיטות שונות לטיפול בכאב

  • טיפול תרופתי – כולנו מכירים את הרגע הזה שבו אנו נשברים ורצים לארון התרופות. טיפול תרופתי בכדורים משככי כאבים הינו נפוץ ביותר ויש שיגידו אפילו מידי. בארה"ב מדובר במגפה של ממש הגובה לא מעט קורבנות. תרופות משככות כאבים מהוות לעיתים קרובות פתרון זמני בלבד למצוקת הכאב.
  • החדרת משככי כאבים - מה היינו עושים בלי אפידורל? החדרת משככי כאבים מתבצעת כשמדובר בכאב משמעותי וזאת על ידי זריקות, משאבות אוטומטיות, הזרקות תחת הדמיה וכדומה. הטיפול יכול להתקיים באופן חד פעמי או ברצף באמצעות מנגנון שחרור איטי וקבוע.
  • לא פולשני ולא תרופתי - לפעמים צריך לעזור לגוף עם פעילות פיזית או נפשית מכוונת. טיפולי פיזיותרפיה, פעילות ספורטיבית כמו הידרותרפיה וכדומה. לכך אפשר להוסיף ביופידבק, טיפול פסיכולוגי וכן את אחד התחומים המעניינים כיום – טיפול בלייזר שנעשה בתדר נמוך ועליו נפרט בהמשך.
  • התערבות פולשנית - בדרך כלל איננו אוהבים שמתעסקים לנו עם הגוף. שיטה מעודנת יחסית בתחום זה הינה דיקור במחטים אך זאת מעולם לא הוכחה מחקרית כמועילה. שיטות נוספות בהן נעשה שימוש פולשני הן: הריסת עצבים בגלי רדיו, השתלת אלקטרודות וכדומה.

נפרדים מהכאב באמצעות אור

לאף אחד אין ספק שכדאי להיפרד מהכאב בשיטות טבעיות וללא התערבות כימית או פולשנית. באופן מפתיע למדי ניתן לעודד את הגוף לשקם את עצמו באמצעות אור לייזר המעודד את מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף. כשאנו חושבים על לייזר מיד עולה בדמיוננו תמונה בעייתית מסרטי מדע בדיוני מסוימים. עם זאת, לייזר רך באנרגיה נמוכה הינו ידידותי ביותר ומצוין לטיפול בפגיעות תת עוריות. הפוטונים שמקרין הספקטרום האדום של האור בעלי חדירות גבוהה יחסית. אלה מזינים את הרקמות הפגועות באנרגיה הנחוצה להם להתעוררות. כתוצאה מכך, תאים פגועים מתים ואילו תאים בריאים מתחילים להתחלק במרץ ומשתחררים הורמונים המעודדים את המערכות השונות להשתקם. קיימות שיטות לייזר שונות בתדר נמוך המקובלות לשימוש כיום ואלה כוללות הקרנת אינפרה אדום, אור אדום ושדה מגנטי סטטי.

איך מתבצע טיפול בלייזר רך?

קיימים סוגים רבים של מכשירי לייזר ויש אפשרות לקבל טיפול באמצעותם בקליניקות מסוימות, לחלופין ניתן לרכוש מכשיר בייתי. במהלך הטיפול מצמידים את המכשיר לאזור הכאוב במשך מספר דקות או יותר. הטיפול אינו מלווה בתופעות לוואי כלל ואין חשים כאב, למעט אולי תחושת גירוד קלה. רבים מדווחים על הקלה בכאב תוך מספר טיפולים בודדים כשההמלצה הינה 2 טיפולים ביום, דבר שמעניק יתרון מעניין למכשיר הביתי. השימוש באור טבעי בטוח לגמרי ולכן מוצרים אלה נהנים מכל אישורי התקינה והבריאות המקובלים. השימוש במכשיר פשוט למדי ומתאים לכל גיל לרבות ילדים, נשים בהיריון ומבוגרים.

הגוף שלנו חכם ויודע מה טוב בשבילו, וכששיקום טבעי מתעכב, אפשר עם קצת עזרה לכוון לפתרון טבעי ובטוח. לכן, לפני שפותחים את ארון התרופות כדאי לפעמים לחשוב, האם יש מוצא טוב יותר? כאבי גב, כאבים ראומטיים, פציעות ספורט, כאבי צוואר, כאבי שרירים ונפיחויות שונות יכולים לחלוף בטבעיות ובמהירות בעזרת טיפול פשוט ובטוח.