למידע והזמנות 1-800-900-500

(0 item) - 0.00 ₪

סל הקניות שלך ריק

כאבי גב עליון – מה, למה ואיך לטפל

כאבי גב עליון חזקים הם אחת הבעיות הנפוצות ביותר ממנה סובלים אנשים רבים בעולם. הם משפיעים על ההתנהלות היום יומית ופוגעים באיכות החיים. במקרים חמורים, הם אף עלולים לגרום להשבתה מוחלטת ולפגיעה ממשית ביכולת להתפרנס וביכולת התפקוד.

 אישה עם כאבי גב עליון

מה הם התסמינים של כאבי גב עליון?

מרבית הסובלים, מדווחים במיוחד על כאבי גב עליון בבוקר, כשהכאבים עשויים להקרין ולהשפיע גם על אזורים אחרים בגב ובגוף, כדוגמת הידיים, הכתפיים והראש. התסמינים לכאבי גב עליון באמצע כוללים כאב באזור השכמות, העורף והחלק האחורי של החזה וגורמים לתחושה של חולשה כללית בגוף.

הסיבות לכאבים בגב עליון

  • גנטיקה – לעיתים, מבנה מולד של רגישות בעמוד השגרה או בדיסקים עלול לגרום לכאבי גב כרוניים.
  • משקל יתר – משקל יתר המעמיס על החוליות ועל עמוד השגרה גורם לכאבי גב בכל האזורים.
  • תזונה ואורח חיים – מחסור במים וכן עישון משפיעים על עמוד השדרה ועל השרירים בגב ולאורך זמן גורמים לכאבים.
  • ישיבה ממושכת, חוסר תנועתיות וכן הרמת משאות כבדים באופן חריג גורמים לכאבי גב. ללא טיפול ושינוי דרך החיים, הכאבים יהפכו להיות חדים ואקוטים.
  • לחץ ומתח נפשי גורמים לטונוס שריר גבוה.
  • פגיעה מבנית של עמוד השדרה כדוגמת סקוליוזיס וקיפוזיס גורמים לכאבי גב עליון חזקים.
  • מחלות שונות כדוגמת מחלת מפרקים שגרונית וכן גידולים אשר לוחצים על עצבים בעמוד השדרה.

 

דלקת גב עליון ודלקת בשריר הגב העליון

מרבית כאבי הגב העליון נובעים מבעיה במערך השרירים באזור או בפריצות / בלטי דיסק. מקרים בהם חל ניוון או שישנה פריצת דיסק, ישנה אפשרות לטפל בבעיה באמצעות גלי אולטרסאונד נמוכי עוצמה. במידה והטיפולים השמרניים וכן השינוי באורח החיים לא מקלים על התסמינים, ישנם אופציות של ניתוחים גב.

אבחון של כאבי גב עליון

אבחון כאבי גב מתבצע על ידי אורתופד, וכולל תשאול יסודי ומקיף אודות התסמינים, ההיסטוריה המשפחתית בנושא בעיות גב וכן אורח החיים אותם חי המטופל. בנוסף, מבוצעת בדיקה פיזית במטרה לעמוד על מיקומי הכאב המדויקים. במידת הצורך, מבצעים בדיקות דם על מנת לשלול מחלות כמו דלקת מפרקים וכן ביצוע צילומים כמו MRI ו-CT של עמוד השדרה.

הטיפול בכאבי גב עליון

במרבית המקרים, כשלא מדובר במחלה אשר אחד מתסמיניה הוא כאבי גב, הטיפול ברובו יהיה שמרני ויכלול הימנעות ממאמץ, חיזוק השרירים באמצעות פעילות גופנית מתונה, שימוש בתרופות להרפיית השרירים והנחה של קומפרסים על שרירים מכווצים. בנוסף, ניתן לעשות טיפולי פיזיותרפיה, ולהשתלב במגוון הטיפולים שמציעה הרפואה המשלימה, כמו דיקור סיני או כירופרקטיקה. במידה ומדובר בכאבים הנובעים מסטרס או מאורח חיים לקוי, ההמלצה היא, בנוסף לכל האמור לעיל, גם להפחית בלחץ ולשמור על אורח חיים בריא.

הנדי קיור לייזר לכאבי גב

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר ביתי לטיפול בכאבים ודלקות שמשלב 4 טכנולוגיות שנבדקו והוכחו בצורה מדעית כיעילים לטיפול בכאב. הטכנולוגיה של ההנדי קיור נמצאת בשימוש במרפאות הכאב בכל רחבי הארץ כבר שנים ספורות וכיום היא זמינה לכל אחד לטיפול ביתי בעזרת המכשיר החדשני. הטיפול הינו טיפול טבעי, לא פולשני וללא כאבים והוא מטפל בשורש הבעיה ולא רק משכך את הכאב. האנרגיות שבהן משתמש המכשיר, לייזר רך, אור אדום, אינפרה-אדום ושדה מגנטי סטטי, ממריצות את קצב זרימת הדם ברקמות, מזרזות את תהליך ההחלמה הטבעי של הגוף ומפוגגות את הכאב כך שתוכל לחזור לשגרה היום יומית במהירות האפשרית.